Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Поштовање мера у кафићима, превозу...

Угоститељи воде рачуна о радном времену, размаку између столова... – У тржним центрима посетиоци спуштају или скидају маске мимо прописаних мера
Поштовање мера у кафићима, превозу...
У превозу готово сви сада поштују мере (Фото: Н. Марјановић)

Престонички угоститељи углавном поштују мере уведене ради борбе против вируса корона, а у току прва два дана од њиховог увођења изречене су четири казне и од тада није било нових пријава, изјавио је јуче Горан Весић, заменик градоначелника, преноси Танјуг. Подсетио је да комунална милиција контролише да ли се у угоститељским објектима поштује радно време и размак између столова.

– Што се тиче ношења маски у затвореном простору, ми упозоравамо угоститеље да је то неопходно и да то треба да кажу гостима. За писање казни због неношења маски надлежна је санитарна инспекција – рекао је заменик градоначелника и додао су угоститељи ово озбиљно схватили и да за сада нема информација или пријава да неко крши радно време.

Када је реч о јавном превозу, он истиче да су грађани и ту одговорни, и да већина поштује прописане мере и носи заштитне маске.

– У превозу готово да не можете да видите путника без маске, а тамо где неко уђе без маске упозоравају га возач, контролори, али и комунална милиција на стајалиштима – истакао је Весић.

Подсетио је да су за тржне центре надлежни власници и да ношење маски у тим објектима контролише обезбеђење. Не смеју да пусте, како је објаснио Весић, ниједног грађанина да уђе без маске.

– Приметили смо да у тржним центрима поједини грађани скину или спусте маску у току боравка у том објекту и данас смо упозорили власнике тржних центара да су обавезни да обезбеђење такве посетиоце мора да упозори да врате маску или да напусте објекат јер је ношење маски у затвореном простору обавезно – казао је Весић.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Божа
Изгледа да су си неки умислили да су кабриолет па си спуштају и подижу маске попут кабриолетовог платненог крова.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.