Таваница „Ташмајдана” угрожавала купаче
После рушења дела таванице изнад затвореног базена СЦ „Ташмајдан” и затварања купалишта због радова, отворени базен на Ташу поново јепримио посетиоце. Бетонска оплата на носећем стубу крова изнад затвореног базена попустила је у вечерњим сатима, када никога није било на купалишту.
Како је објаснио Раде Мугоша, управник купалишта, плафон је оштећен због велике, агресивне влажности која настаје када се пара подиже увис услед загревања базенске воде. Оштећења на таваници управа „Ташмајдана” приметила је раније. Секретаријат за спорт и омладину, каже Мугоша, већ је одобрио новац за детаљно преуређење плафона и стубова које ће изводити „Градскостамбено преузеће”. Стручњаци Грађевинског факултета већ су израдили студију преуређења носећих стубова крова, али плафон није издржао до почетка радова.
– Надлежни у Секретаријату за спорт су обавештени да је потребно ургентно преуређење стубова и таванице која се налази на 16 метара висине. Кров је прокишњавао, а стубови су се натапали и кишницом, мали камичак да је пао са те висине могао је да буде кобан по купаче. Постојале су шансе да се то догоди и у сезони док је базен радио – објаснио је Раде Мугоша.
Таваница ће, каже, бити привремено уређена до 24. јула за када је на оба базена планирано да се одржи Европско јуниорско првенство у пливању. Интерна комисија коју је хитно после пада плафона формирао спортски центар одлучила је да прекјуче затвори купалиште како би радници направили тунел којим од данас посетиоци пролазе до спољњег базена.
Стручњаци из „Градског стамбеног” већ су обишли руинирани базенски простор и припремају се за поправке плафона, које ће према речима Бориса Мићановића, из овог предузећа, трајати десет дана.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


