Прокоп и станица метроа
У „Политици” је 27. јула објављено да градња плоче на Прокопу улази у завршну фазу. Градња плоче на коти 105 од десетог до другог колосека Железничке станице Београд центар почела је непосредно после пуштања у саобраћај подземне железничке станице Вуков споменик, јула 1995. године. Било је то у време санкција, али се упркос томе навелико градило. Радови на станици прекинути су 1999. године за време бомбардовања. Коначно, ове године се завршава градња плоче у Прокопу и омогућава се градња зграде станице Београд центар. Ово је радосна вест за све путнике, који ће имати пристојну железничку станицу. Али биће још доста рада до коначног завршетка станице Београд центар.
Из текста смо сазнали доста података о свим активностима у вези с изградњом станичне зграде и прилаза станици, а било би занимљиво сазнати и какви су планови кад је реч о БГ возу, његовим линијама, њиховом проширењу и, нарочито, о изградњи станице метроа у Прокопу. Јер БГ воз и метро су најбезбеднији и најсигурнији прилаз станици.
Ладислав Халда,
дипл. грађ. инж., пензионер ЦИП-а
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


