Недеља, 07.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Вучић: Харченко ме обавестио о разлозима недоласка Лаврова

Вучић: Харченко ме обавестио о разлозима недоласка Лаврова
(Фото Анђелко Васиљевић)

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са амбасадором Руске Федерације Александром Боцан-Харченком, који га је информисао о разлозима који су онемогућили долазак Сергеја Лаврова у Београд. „Амбасадор Руске Федерације Боцан-Харченко обавестио ме о разлозима који су онемогућили долазак министра Лаврова у Београд и донео документа која то поткрепљују”, навео је Вучић на инстаграм профилу „Будућностсрбије”.

Додао је да ће о свему више говорити вечерас на РТС у Дневнику, пренео је Танјуг. Иначе, Бугарска, Северна Македонија и Црна Гора нису дале дозволу за прелет авиона руског министра спољних послова Сергеја Лаврова, који је требало да посети Београд данас и сутра.

Коментари10
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

VesaD
.Srbija bar mora pozvati ambasadore i uruciti im notu zbog mesanja u unurasnje poslove Srbije..da bi opravdali nasu neutralnost ici i dalje prekidom diplomatskih odnosa sa Makedonijom, Bugarskom Cg..zabraniti izvoz secera, ulja i brasna..vecerasnje jadikovanje Predsednika je za sramotu
Mina Ivanović
@VesaD, Potpuno se slažem s vašim komentarom, možda ne da bi Srbija trebalo sankcije da uvodi, ali zvanična protestna nota - svakako! Absolutno se slažem s poslednjom rečenicom komentara. Mene je sramota da slušam jadikovanja, naši preci su nas učili da budemo dostojanstveni i da sa zlom silom ne trgujemo, sa djavolom ne sadimo tikve, već da sledimo pravednost, stojimo pravo i branimo svoju slobodu.
Лëтчик-налëтчик
Како то авион који полети из Москве може да прелети Македонију и Црну Гору да би слетео у Београд, а да притом не прелети ни једну другу НАТО чланицу, као што су, на пример, Литванија, Пољска, Словачка и Мађарска? Или, пак,с друге (јужне) стране, Турску и Грчку?
Dragan D
Novinari pronađite maršrutu leta tog aviona (ali istinitu) pa nam onda pokažite što su baš ove "velesile" bitne u doletu. Čini mi se da su se ovi patuljci zatrčali i pre nego što je bilo šta najavljeno ili su ih Rusi mudro testirali (a posle pamte pa vrate)
Дуле
лети преко Турске па онда морем и преко Црне Горе
Прикажи још одговора
Ненад Рајковић Форцхајм Немачка
Лавров би требао да настави са захтевим, даклњ прво Румуније па ако одбије, Мађарска, ту су шансе веће па онда лепо преко западне Украјине у пратњи ловаца, мислим изводљиво, нарочито ако му је стало до тога да дође.
Miroljub
Ne razumem? Šta je sa ostalim zemljama? Šta je sa Rumunijom, Mađarskom, Albanijom i ostalim "prijateljima"?
Драган П.
То нису никакви пријатељи, већ НАТО државе које послушнички извршавају шта им се нареди. А Албанија и Мађарска и кад би дале пристанак, ништа не би значило (погледати карту).
Коста
Може преко БиХ кроз Неум.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.