Ухапшене две особе из Дома здравља Ковачица због злоупотреба током вакцинације
Припадници МУП, УКП, Одељења за борбу против корупције, у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду, ухапсили су запослене у Дома здравља „Ковачица” П. В. (1963) и М. Р. (1977) због постојања основа сумње да су извршили кривично дело злоупотреба службеног положаја током вакцинације за време пандемије у том ДЗ.
Сумња се да је бивше одговорно лице ДЗ „Ковачица” П. В. (1963), у периоду од новембра 2021. до фебруара 2022. својим факсимилом потписао евиденције о вакцинацији за 54 особе и то 13 држављана Србије и 41 страног држављанина. У документима се води да су та лица вакцинисана, а осумњичена помоћна радница М. Р. (1977) је све то унела у Сервис јавног здравља Републике Србије. Како се сумња, она је то урадила иако је знала да те особе нису примиле вакцине, а проверама је утврђено и да у тренутку наводне вакцинације нису ни биле у Србији, чиме им је омогућио издавање потврда о вакцинацији и преузимање Зеленог сертификата без вакцинације.
Осумњичени су уз кривичну пријаву приведени надлежном тужилаштву.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


