У Загребу комеморација блајбуршким жртвама
ЗАГРЕБ – Чланови Аутохтоне хрватске странке права (АХСП), данас су обучени у црну одећу и носећи такозвану ''усташку шаховницу'', односно шаховницу на којој је прво боље бело, марширали центром Загреба до Трга Бана Јелачића у знак сећања на Блајбург.
Они су на Тргу положили венце и цвеће. Како преносе хрватски медији, неки од учесника ''Комеморације за блајбуршке жртве 1945'', носили су мајице са натписом ''Тито злочинац''.
Медији подсeћају да је у једној од последњих акција ослобођења Југославије од фашизма, 36. дивизија Југословенске армије је 11. маја 1945. заробила велии број усташких снага. Пред почетак разбијања СФРЈ, односно од 1990. године до данас у новој Хрватској пропаганди је исконструисан такозвани ''блајбуршки покољ усташа и домобрана'', за који нема доказа, преносе загребачки медији.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


