Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Сарајево је моноетнички, муслимански град

Сарајево је моноетнички, муслимански град
(Фото М. Кременовић)

Саветник председника Републике Српске Урош Бјелица истакао је да је Сарајево данас дефинитивно моноетнички, муслимански град, те да је узалудан и бесмислен лажни наратив тамошњих политичара и медија који се свакодневно дословно утркују да свима држе лекције о наводној мултикултуралности и космполитском животу.

"Социјалистичка бајка звана 'заједништво и суживот' распала се као мехур од сапунице још почетком деведесетих година прошлог века и то је реалност коју деценијама гледамо у Сарајеву из којег је протерано више од 150.000 Срба. Нажалост, данас је то обична исламска четврт у срцу Балкана какву још можемо видети само у арапским земљама. У прилог томе говоре и називи улица, школа, као и обичаји који су донесени с других континената, који не приличе ни некадашњем Сарајеву, који жели да буде главни град БиХ, нити овом поднебљу ", навео је Бјелица.

Док градоначелник Сарајева Бењамина Карић и бошњачки политичари тврде да је Сарајево град отворен за људе свих нација и националности, те да је то, како кажу, европски Јерусалим, Бјелица истиче да слике и поруке које се шаљу из ове исламске четврти показују нешто сасвим друго.

"Како то да 'европском Јерусалиму' и Карићевој не сметају скупови подршке терористичким организацијама, ратне и заставе ИСИЛ-а које се вијоре Сарајевом, напротив подржавају, а смета им на пример наступ српске певачице?! Како то да неко коме су уста пуна мултиетичности не смета чињеница да су Срби, Хрвати, Јевреји и остали народи који су градили Сарајево сада тамо сведени на ниво статистичке грешке", упитао је Бијелица.

Он је нагласио да се Сарајево не може више лажно китити епитетом мултиетничности и наметати као пример другима, јер мултиетичност нису џамија, синагога, црква, катедрала, већ људи који у њему живе.

"Ко имало зна читати између редова, види да је све то само представа, презентација, декорација, а шта се иза брда ваља најбоље видимо и по томе да се један од званичника СДА и припадника такозване Армије БиХ Шериф Патковић ставља на располагање терористичкој организацији Хамас. То је права слика и прилика данашњих 'грађана' Сарајева која нимало не боде очи ни Бењамини и иним политичарима у ФБиХ који само понављају флоскуле о отворености и мултиетичности", навео је Бјелица у изјави за Срну.

Он је рекао да су Република Српска и српски народ, нажалост, добро осетили све недаће и злодела које доносе они који машу тим заставама, али и Европа и свет.

"Међутим, тада су сви били и глуви и слепи, јер је, за њих било реч о тамо неким Србима, православцима. Крајње је време да та иста Европа и њени званичници коначно скину ружичасте наочаре и погледају истини у очи јер ће тада видети Сарајево и други ентитет онакве какви заиста јесу - центар ислама и легло терориста који слободно живе у својим комунама, државама у држави, по својим законима и правилима", навео је Бјелица.

За разлику од Сарајева и ФБиХ, истиче Бјелица, у Републици Српској се живи живот отворености, сарадње и дијалога са јасном жељом да се коначно почне да ради и гради за добробити свих у БиХ, да се поштује Дејтонски мировни споразум и дејтонска БиХ, али од политичких представника бошњачког народа само стижу отровне стрелице са јасном намером о стварању унитарне БиХ.

Коментари16
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Bilojednomusevernojbackoj
Multietnicki samo sa turistima koji dodju i odu.
Milos
Ok mi je to sto je monoetnicki, pa neka je naseljen i marsovcima, samo da su dobri ljudi ili ti stanovnici toga grada, drzave. Ali Sarajevo i nazalost Hrvatska cela to nisu i nikada nece biti. Imali su priliku da budu bolji ljudi, ali otisli su u totalnu stranputicu. Ako im je bolje ovako sami i umrljani doveka u blatu zvanom mrznja, hvala ali bez nas u svakom slucaju. Sa njima samo oprez, distanca i drzati ih na oku...
Marko
Za razliku od Banja Ljuke koj je ostao multietnicki grad
Mile
Banja Luka je svetlo, Sarajevo je mrak. Nije u pitalju samo etnicki sastav, vec atmosfera koja vlada u nekom gradu. Nekako mi nije bas veselo u Sarajevu, da se razumemo.
Filip
Kad god treba federalnom dijelu da se predstavi svijetu kao multi grad, doda se Istocno Sarajevo, sto u prevodu znaci nema PC.
Dr
Sarajevo danas je jedno veliko razocarenje, ostala Su sjecanja Ali I Ona blijede

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.