Уторак, 07.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Вилан: Израел неће стати, Хамас не дозвољава Палестинцима да се евакуишу

Вилан: Израел неће стати, Хамас не дозвољава Палестинцима да се евакуишу
(Фото амбасада Израела)

Амбасадор Израела у Србији Јахел Вилан изјавио је данас да Израел неће стати са нападом на Хамас, и напоменуо да ако неко у свету жели да мање Палестинаца буде убијено треба да изврши притисак на Хамас да им дозволи да се евакуишу, јер је Хамас тај који их тера да остају како би их користили као живи штит.

„Све радимо по међународном праву. Дали смо бројна упозорења цивилном становништву да напусти борбене зоне у јужни део Газе где је много безбедније, а ако неко у свету жели да мање Палестинаца буде убијено, треба да изврши сав притисак на Хамас да им дозволи да оду јер они који не одлазе остају тамо јер их Хамас тера на то да би их користили као живи штит, што је још једно кршење међународног права”, рекао је он за Танјуг.

Нагласио је да Хамас свуда спроводи ратне злочине, почевши од напада на Израел, што је, сматра он, био много већи степен ратних злочина, до тога да не дозвољава Палестинцима у Гази да се евакуишу у безбедније делове Газе.

Амбасадор је напоменуо да се у Гази и даље налази 241 таоц, и додао да притисак међународне заједнице треба да иде у правцу да се киднаповани људи одмах ослободе, јер ако они буду пуштени, могуће је да се даље разговара о многим другим стварима.

„Немам никакве информације о тачном начину на који водимо операцију у Гази, али радимо оно што смо рекли да ћемо урадити, а то је да разбијемо сву инфраструктуру Хамаса”, изјавио је Вилан.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

zaliv.net
Priznali su Kosovo, zasto se Srbija upinje da im bude po volji? SRAMOTA!
Коста
Александар Сорош сигурно има одговор.
Mile Rad
A gde ce da se palestinci evakuisu? Da li i on pripoveda neku 'oluju' nad palestincima. Palestina ili Izrael to je njihova drzava. Zasto se oni ne evakuisu iz Gaze u Izrael dok Izrael vrse te vojne operacije? Njima to uopste ne pada na pamet, hoce da ih posalju u Egipat. I ovo vise nije napad na Hamas, ovo je ubijanje civila, dece, zena samo zato sto su palestinci. A njihova propaganda je prica za sebe i naivne. Izrael mora da stane, inace ovo sto se desava nije ni za njih dobro.
branislav
Ovaj mora da se voli jer mu je u Srbiji neko nesto duzan??

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.