„Челичне магнолије” у Бањалуци
Премијера представе „Челичне магнолије”, по делу Роберта Харлинга, у режији Ане Григоровић изведена је протеклог викенда на сцени „Петар Кочић” Народног позоришта Републике Српске у Бањалуци. Прва реприза је вечерас од 20.30 сати. Дело је превео Иван Матковић, сценограф је Марко Билбија, костимограф Ивана Ристић, док је сценски покрет потписао Емир Фејзић.
–Међусобна женска солидарност кључна тема је овог, светски познатог, дела које је доживело небројена извођења у театрима широм света и бројне екранизације. Представа прича приче шест жена које се тичу свих нас. Те приче су важне за публику. Што се тиче самог процеса, морам да кажем да је Бањалука била предивна према мени. Жене, и не само жене, са којима сам радила, него и сви сарадници су били срдачни према мени, стога се надам да ће после лепог процеса бити и леп резултат, каже Ана Григоровић.
У глумачкој екипи су: Сњежана Мишић, Божана Кукило, Драгана Марић, Дана Полетан, Слађана Зрнић и Ведрана Мачковић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


