Изложба посвећена Маргити Маги Стефановић
Поводом шездесет година од оснивања Дома омладине Београда, ова установа организује изложбу посвећену Маргити Маги Стефановић, једној од првих великих историјских јунакиња наше ауторске рокенрол сцене. Изложба ће бити отворена на Калемегдану у четвртак 25. априла, у 18 сати, на платоу испред Уметничког павиљона „Цвијета Зузорић”. Аутори изложбе су Зорица Којић и Драган Амброзић.
Како је саопштено, биће представљено 113 фотографија наших изузетних фотографа: Горанке Матић, Срђана Вејводе, Горана Вејводе и Александра Кујучева.
Многе фотографије ће први пут бити ексклузивно пред очима јавности, дајући нам нови увид у живот и каријеру Маргите Маги Стефановић, од периода пре њеног уласка 1982. у групу Катарина II, до последњег албума славне Екатарине Велике – „Неко нас посматра” из 1993. године.
Живот и музичка каријера Маргите Маги Стефановић (1959–2002), чланице наше прослављене групе Катарина II – касније познатије као Екатарина Велика – постају све значајнији са протоком времена. Како је истакнуто, као прва жена која је заузела стално, дугогодишње место у постави неког састава, иначе у овом случају веома утицајног на даље токове наше рок музике, Маги је постала симбол потпуно другачије улоге дама у рокенролу у односу на ону дотадашњу, отварајући нове могућности за све девојке које су њиме желеле да се озбиљно баве. Као талентована клавијатуристкиња, значајно је учествовала у креирању јединствених песама ЕКВ-а, данас можда и популарнијих него у оно доба, због своје високе уметничке вредности, чак и код најмлађе публике. Рад Маргите Стефановић у међувремену је прихваћен као део највредније културне заоставштине Социјалистичке Федеративне Републике Југославије.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


