„Сада није јули“ у Атељеу 212
Премијера представе „Сада није јули“ драмског аутора Ђорђа Косића, у режији Луке Грбића биће изведена у уторак увече, 25. јуна од 20.30 сати на сцени „Петар Краљ“ Атељеа 212, а у оквиру главног програма Белефа. Драматуршкиња је Нина Плавањац, а костимографикиња Марија Марковић Милојев. За музику се побринула група „Митско биће“: Јован Илић, Андријана Манојловић, Немања Ђорђевић и Борис Милановић. Асистенткиња режије је Сара Ристић.
-Ова љубавна прича у којој играју млади глумци Мила Лаловић и Данило Миловановић дешава се на једном острву (и на путу до острва), под немилосрдним, летњим сунцем, ОН (20) и ОНА (20), после дуже раздвојености, покушавају да евоцирају некадашњу романтичну љубав:ако је ње икада и било. У окружењу летњег филмског фестивала на којем раде као волонтери, главни ликови драме покушавају да пронађу заједнички језик у мору личних асоцијација, да пронађу емпатију у општој апатији, и да превазиђу међусобно отуђење упркос личним страховима и фрустрацијама. У сталном клинчу, Он и Она заједно пролазе кроз девет сцена, односно девет ситуација – путовање (копном и ваздухом), рандеву на броду, бесмислени мануелни рад у подруму једне локалне основне школе, љубоморну свађу на плажи, борбу са сунчаницом на доковима, отварање фестивала, одлазак у амбуланту и на крају последњи сусрет, у ком обоје долазе до великог и очекиваног климакса који свака љубавна прича мора да доживи, па и она најтужнија. Што ова свакако није, каже Ђорђе Косић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


