Четвртак, 04.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Милица Јаневски: Награда „Ружица Сокић” даје ми још више елана за рад

Милица Јаневски: Награда „Ружица Сокић” даје ми још више елана за рад
(Фото Танјуг/Ј. Илић)

Гошћа нове епизоде видео серијала Танјуг Рефлектор била је глумица Милица Јаневски која је говорила о добијеној награди „Ружица Сокић” и улогама у филмовима „Кад сване” и „Воља синовљева”.

Јаневски је рекла да јој награде дају још више елана за рад, па је то случај и са наградом Фондације „Ружица Сокић” која је додељена на рођендан чувене глумице 14. децембра у Атељеу 212.

„Имам утисак да они који су нас напустили кроз енергију и филмове живе у нама. Тако да ја то доживљавам као да имам прилику да се окупам у њиховој енергији, у неком праху који даље траје”, навела је глумица.

 Премијера кратког филма „Кад сване”, у коме игра главну улогу, десиће се на фестивалу у Ротердаму, који ће бити одржан од 30. јануара до 9. фебруара 2025. године, а Јаневски је истакла да је то прича о самохраној мајици.

„Нажалост, то је све чешћа појава у нашем друштву. Мислим да су то велике жене и велики људи. Како задржати радост, истрајати и обезбедити свом детету минимална средстава за живот и борити се са друштвом”, рекла је Милица Јаневски.

Према њеним речима, жене које се носе са таквим стварима виђамо сваки дан, а врло често их не примећујемо. „Тај кратки филм смо снимали на филмској траци, што је захтевало другачију врсту посвећења, брзине и осталог, јер трака иде и нема назад. Значи, имали смо шансу за евентуално два дубла да снимимо”, објаснила је глумица.

 Јаневски је истакла да су редитељ Стефан Иванлчић и његова млада екипа „паметни, промишљени људи са укусом” и да је срећна што у каријери има кратки филм на филмској травци. „Мислим да нема везе да ли је у Србији, у Немачкој или било где. Универзална је прича и, нажалост, даље је присутна свуда, тако да мислим да неће бити никакви проблема да ли ће публика се повезати са тим или не. У питању је жена, мајка и дете и то је цивилизацијска ствар”, истакла је глумица. Милица Јаневски игра и у постапокалиптичном филму „Воља синовљева” чије гледање је за њу „било преузбудљиво”. „Продукционо је свакако искок, огроман на овим просторима и то је за сваку похвалу, што се тиче ефеката, шминке, костима, масовних сцена и осталог. За мене је то јако добро урађен стрип”, оценила је Јаневски.

Према њеним речима, филм редитеља Немање Ћеранића и сценаристе Страхиње Маџаревића је „дивна прилика да се млади људи накаче на такву врсту садржаја, него на опште прихваћени јавашлук и безакоње”.

 „Племенитост филма је епски момент. Имам утисак да смо се одродили у овом времену од вредности које Јован, као главни лик, заступа. То су част, поштење, вера у породицу, истрајност”, навела је Јаневски, напоменувши да ће серија „Воља синовљева” бити далеко пунија.

 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.