Четвртак, 25.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Градски дочек на три бине

Градски дочек на три бине
Забава уз песме Бајаге и Влада Георгијева (Фото Д. Ћирков)

Под слоганима "Београд је најлепши кад смо срећни" и "Са свима на трговима", Скупштина града организује дочек Нове 2008. године на три бине, и то на Тргу Републике, испред Дома Народне скупштине и испред Београдске арене. Према речима Милене Стојићевић, директорке Белеф центра, који је извршни продуцент ове манифестације, ове године на три бине наступиће звучна имена са домаће и иностране музичке сцене.
– Дочек ће почети испред Дома Народне скупштине концертом групе "Ван Гог", која је овогодишњи добитник МТВ награде, после којег ће од 22.30 наступити Владо Георгиев, кога ће после поноћи заменити "Фламингоси", Харис Џиновић, као и група "Ођила" – рекла је Стојићевићева, додавши да ће на великом екрану, у сарадњи с Телевизијом "Студио Б", бити емитоване слике дочека Нове године у осталим европским престоницама, као и поруке оних који су обележили 2007. годину, попут Новака Ђоковића, Јелене Јанковић, Ане Ивановић, Марије Шерифовић...

Према речима Александра Тимофејева, генералног директора "Студија Б", градска телевизија ће ове године са двоја репортажна кола и већи број репортера директно преносити дочек, а програм ће водити познати новинари Драгана Ћосић и Југослав Пантелић.

Програм на Тргу Републике биће посвећен млађој популацији и почеће у 13 часова "Новогодишњим загревањем" када ће наступити београдски "Биг Бенд", а у 22 часа наступиће бенд "Стерео Емсис", после којег ће публику забавити "Бајага и инструктори", као и Беби Дол.

Према речима Ђорђа Милутиновића, директора Београдске арене, на простору испред ове хале, са северне стране, бити постављено клизалиште површине 800 квадратних метара, које ће радити од 21. децембра до 21. јануара.

– На том месту, у ноћи између 31. децембра и 1. јануара, биће отворена трећа сцена, намењена превасходно млађој публици, на којој ће се слушати електронска и ди-џеј музика – рекао је Милутиновић.

Подсећајући да град већ седам година организује новогодишње дочеке на отвореном, Радмила Хрустановић, председник Одбора за градски дочек, рекла је да сваке године покушавају да направе програм какав приличи Београду. – Желимо дочек Нове године на коме ћемо сви уживати и на коме нам неће бити угрожена безбедност, због тога још једном апелујем на све грађане да у новогодишњој ноћи не користе пиротехничка средства – рекла је Хрустановићева на конференцији за новинаре, на којој су присуствовали и Момчило Бајагић Бајага и Владо Георгиев, који су позвали Београђане да дођу на тргове и лепо се проведу.

Стојићевићева је рекла да је из буџета Градског секретаријата за културу за дочек издвојено 22.000.000 динара, а остатак новца обезбедили су бројни спонзори.

Из Туристичке организације Београда кажу да се током дочека Нове године у Београду очекује од 20.000 до 30.000 гостију из иностранства и да су скоро сви хотелски капацитети у граду већ резервисани, а да има још места у хостелима.

Према речима Дејана Веселинова, портпарола ТОБ-а,  1. јануара од 12 часова традиционално ће бити одржана манифестација "Улица отвореног срца", у којој ће учествовати велики број извођача и уметника, а сва прикупљена средства са те манифестације биће дата у хуманитарне сврхе "Инцест траума центру".

-----------------------------------------------------------

Новогодишњи карневал

Новогодишњи програм "Ледени град" који ће бити састављен од спортско-рекреативних и програмских дешавања за децу и младе одржаваће се свакодневно од 23. децембра до 23. јануара, на Тргу Николе Пашића где ће бити отворено новогодишње клизалиште. У оквиру програма "Ледени град", осим клизалишта за децу и младе, биће отворен и посебан игло у којем ће бити постављена играоница за децу, а између трибина и Дома синдиката биће постављен трон за Деда Мраза који ће се фотографисати са децом и делити поклоне.

Новогодишњи карневал биће приређен 31. децембра од 11 до 14 часова, а свечану поворку предводиће велика метална лутка "Макс Металик", глумци из "Дадова", гимнастичарке, аниматори на штулама и с ватреним точковима, Деда Мразеви на високим виљушкарима...
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.