Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Đoković umoran dočekuje Nadala

Đoković umoran dočekuje Nadala

NjUJORK – Teniser Srbije Novak Đoković izjavio je da je umoran od polufinalnog meča i da je imao mnogo sreće što se plasirao u finale Otvorenog prvenstva SAD, u kome će se sastati sa najboljim igračem sveta Špancem Rafaelom Nadalom.

Đoković je pobedio Federera u polufinalu sa 3:2 (5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 7:5).

„Igrati u finalu je čast. Samo sam zatvorio oči i udarao forhend najjače što sam mogao, pa ako pogodim - pogodio sam. Mislio dam ukoliko loptica ode napolje, to će biti još jedan poraz od Federera na OP SAD. Uspeo sam da se vratim u igru. Imao sam puno sreće”, rekao je Đoković.

Đoković je izgubio od Federera poslednja tri meča na US opena, u finalu 2007. i u polufinalima 2008. i 2009. godine.

„Ovo je jedan od onih mečeva koje ću uvek pamtiti. Umoran sam i to nije nikakva tajna. Posle četiri seta bio sam OK, ali peti set set je bio naporan psihički i fizički i veoma me je izmorio”, rekao je Đoković.

On je dodao da mu je teško da opiše kako se oseća, jer ga je poen delio od poraza.

Đoković i Nadal prvi put će igrati u finalu US opena i ko god da pobedi osvojiće prvu titulu na ovom turniru.

Nadal ima osam titula na gren slem turnirima, ali nikada nije prošao polufinale na OP SAD. On je u prošlom meču pobedio Rusa Mihaela Južnog sa 3:0 (6:2, 6:3, 6:4).

Ako trijumfuje, biće prvi teniser od 1969. od Roda Lejvera, koji je u jednoj sezoni osvojio titule na Rolan Garosu, Vimbldonu i US opena. On će biti i sedmi igrač u istoriji koji je osvajao titule na svim gren slem turnirima.

„Posle mnogo posla u prošle dve nedelje, konačno sam u finalu. Ovo je još jedan korak u mojoj karijeri i to je veoma važna pobeda. Učestvovati u finalu poslednjeg gren slema je za mene nešto novo, jer sam došao sa problemima”, rekao je Nadal.

Finalni meč Otvorenog prvenstva SAD počinje večeras u 22.00 po srednjoevropskom vremenu.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.