Naselje dobrog novogodišnjeg duha
Manifestacija „Trg otvorenog srca” počela je juče na Trgu Republike, koji krase drvene kućice, grupisane tako da simbolizuju mali gradski skver. Ovu humanitarnu feštu koja se prvi put održava u prestonici otvorili su pomoćnica gradonačelnika Tatjana Pašić i direktor Turističke organizacije Beograda Dejan Veselinov. Tezge na kojima se prodaju suveniri, kuvano vino, sokovi, čajevi i poslastice, biće otvorene do 20. januara 2012.
– Ovakav kutak doprineće da osetimo duh novogodišnjih praznika, karakterističan za brojne evropske gradove. Kupovinom novogodišnje šolje, po ceni od 150 dinara, posetioci će pomoći „Beogradski bebi-klub”, koji će mamama svih beba rođenih u 2012. godini pokloniti paket vredan 12.000 dinara. Ovaj projekat, grad Beograd je započeo 1. januara i od tada je podeljeno više od 17.000 paketa u glavnom gradu i više od 3.500 u nerazvijenim opštinama Srbije. Ovu akciju ćemo nastaviti i naredne godine – ističe Tatjana Pašić.
Dejan Veselinov naglašava da će „Trg otvorenog srca” doprineti razvoju turizma u Beogradu i gostima iz Srbije i inostranstva ponuditi suvenire, domaću hranu i piće.
Očekujemo da će za Novu godinu u Beogradu boraviti od 10.000 do 15.000 gostiju. Na trgu je i turistički informativni centar, otvoren za sve koji žele da se obaveste o ponudi prestonice – kaže Veselinov.
Novogodišnju šolju je među prvima juče kupila pevačica Aleksandra Kovač, koja će, kao i mnogi drugi muzičari, imati nastup na centralnoj bini u središtu „naselja” na Trgu Republike. Izvršni producent manifestacije je Beogradska kulturna mreža, a muzičke i zabavne programe vodiće Dejan Cukić i Igor Blažević – Inspektor Blaža.
Radno vreme „Trga otvorenog srca” je od 10 do 23 sata svakog dana, osim u najluđoj noći, kada će biti produženo do 2 sata posle ponoći. Fešta je deo prazničnog programa u prestonici u sklopu kojeg će biti organizovan i koncert za doček Nove godine ispred Doma narodne skupštine, klizalište na Trgu Nikole Pašića i tradicionalna Ulica otvorenog srca u Svetogorskoj.
N. B.
-------------------------------------------------
Dečija pisma Deda Mrazu
Nakon otvaranja „Trga otvorenog srca”, juče je 11. rođendan proslavila kompanija koja je jedan od učesnika – trgovinski lanac „Maksi”. Ova firma raspisala je konkurs za najlepše pismo Deda Mrazu, u kome deca treba da objasne koji poklon žele da dobiju za Novu godinu i zbog čega su ga zaslužili, a svoje sastave mogu da ostave u poštanskom sandučetu na „Trgu otvorenog srca” (Trg Republike) kod „Maksi” kućice.
Deca mogu da pošalju pisma i na adresu „Tempo Kvantaš”, Autoput za Zagreb 35, Beograd (sa naznakom „Za Deda Mraza”).
Deo „Maksi” kućice rezervisan je za humanitarne aktivnosti i u njemu će, u saradnji sa Unicefom i Društvom za pomoć osobama ometenim u razvoju opštine Stari grad, biti prodavane čestitke i rukotvorine.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


