Ponedeljak, 08.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Torta od piškota

Torta od piškota
(Pixabay)

Potrebno je:

  • 500 g piškota
  • 300 g mlevenog keksa
  • 100 g tamne čokolade za kuvanje
  • 5 žumanca
  • 250 g putera
  • 50 g suvog grožđa (natopljenog u rumu)
  • 150 g seckanih žele bombona
  • 100 g mlevenih i prženih oraha
  • 100 g prženih lešnika
  • 0,5 l soka pomorandže
  • 4 dl mleka
  • 0,5 l slatke pavlake

Piškote kratko umakati u mlako mleko, ređati uz unutrašnju stranu šerpe (modle) i prekriti dno. Žumanca, puter i šećer penasto umutiti mikserom. Dodati otopljenu čokoladu za kuvanje, mleveni keks, orahe, lešnik i dolivati sok od pomorandže toliko da masa može da se promeša, ali da ostane gusta. Potom u masu dodati suvo grožđe koje je pre toga bilo potopljeno u rum i na sitno iseckane žele bombone.

Sve dobro sjediniti i sipati u modlu obloženu piškotama.

Ostaviti da se hladi, tj. stegne u frižideru pet do šest sati, najbolje celu noć. Pre služenja dekorisati umućenom slatkom pavlakom i narendanom čokoladom.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.