Beba stara 20 dana slušala koncert Beogradske filharmonije
Beogradska filharmonija je od 17. do danas održala prvi ciklus koncerata za bebe u novoj sezoni. Za sedmu sezonu orkestar je pripremio program „Moja prva simfonija” i izvodio lepršavu Betovenovu simfoniju br.1, pod dirigentskom palicom Vuka Volkov Popovića. Rekorder svih dosadašnjih ciklusa bio je mali Mijat kao najmlađa beba koja je sa samo 20 dana života već bila u Beogradskoj filharmoniji.
Novorođenče je smireno uživalo u muzici, ležeći u naručju, a Beogradska filharmonija je još jednom dokazala da i najmlađi slušaoci mogu da osete lepotu i ostale čari umetnosti.
U sedmoj sezoni koncertića za bebe bilo je i puno poznate publike, među kojima je Đina. Ona raste uz Beogradsku filharmoniju i nije propustila nijedan koncert orkestra od svojih prvih dana. Tako je i Betovenovu simfoniju slušala svaki dan ove nedelje.

Na druženjima u trajanju od 30 minuta, bebe uzrasta do dve godine uživale su u simfonijskom prvencu velikog kompozitora. Tokom slušanja simfonije bilo je plesa, skakanja i igranja na strunjači pored orkestra, a mnogi su pokazali interesovanje za dirigentski poziv.
Novi ciklus filharmonijskih koncertića za bebe biće upriličen od 11. do 14. februara, potom od 15. do 17. aprila sa završnim ciklusom od 6. do 9. maja 2025. godine.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


