Ponedeljak, 13.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
NEMAČKI PARLAMENT

Debakl antiruskih rezolucija u Bundestagu

Ukupno 455 poslanika glasalo je protiv prve rezolucije, a 77 ju je podržalo, uz 53 uzdržana
Debakl antiruskih rezolucija u Bundestagu
EPA/FILIP SINGER

Većina poslanika u nemačkom parlamentu, Bundestagu, glasala je za odbacivanje dve antiruske rezolucije, koje je podnela frakcija Alijansa 90/Zeleni.

Prvi je zahtevao da nemačka vlada sarađuje sa svojim partnerima iz G7 kako bi predala svu imobilizovanu rusku imovinu Ukrajini. Drugi je pozivao na prekid saradnje sa Rusijom u nuklearnoj sferi.

Ukupno 455 poslanika glasalo je protiv prve rezolucije, a 77 ju je podržalo, uz 53 uzdržana.

Štefan Kojter, poslanik stranke Alternativa za Nemačku, opisao je inicijativu kao „sumnjivu sa pravne tačke gledišta i izuzetno opasnu sa ekonomske perspektive“. „To je direktan napad na interese Nemačke“, dodao je. Kojter je izložio ekonomske rizike koje predlog stvara, napominjući da bi to predstavljalo kršenje međunarodnog prava.

„Trebalo bi da imamo na umu i potencijalne posledice po nemačke kompanije. Neke od naših kompanija nastavljaju da investiraju u Rusiji i tamo posluju: Metro, ​​Knauf, Hohland, da nabrojimo samo neke“, rekao je poslanik. „Suočiće se sa odmazdnim merama (ako se zapleni suverena ruska imovina).“

Drugu rezoluciju, kojom se zahteva da kompanija Advanced Nuclear Fuels (ANF) (podružnica francuske kompanije Framatome) prestane da proizvodi nuklearne gorivne elemente za reaktore ruske proizvodnje u svom postrojenju u gradu Lingenu, odbacilo je 453 poslanika, dok ju je podržalo samo 130.

 

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Хајдук Вељко
Још има наде,и нормалног света. Можда буде крај и овом лудилу.
Коста
Добро йе. И Немачка се буди!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.