Subota, 18.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
HAMBURŠKI CENTAR ZA POTROŠAČE

Čokolada „Milka” proglašena za prevaru godine

Hamburški centar za potrošače proglasio je Milikinu alpsku mlečnu čokoladu za "Prevaru sa ambalažom za 2025 godinu"
Čokolada „Milka” proglašena za prevaru godine
(Пиксабеј)

HAMBURG - Hamburški centar za potrošače proglasio je Milikinu alpsku mlečnu čokoladu za "Prevaru sa ambalažom za 2025 godinu", za šta je glasalo čak 66,7 odsto, odnosno dve trećine glasača.

Milka je tu "nagradu" osvojila jer je pakovanje smanjeno sa 100 na 90 grama, debljina čokolade je smanjena za jedan milimetar, a čokolada je poskupela za 48 odsto, odnosno sa 1,49 na 1,99 evra, prenosi Bild.

Centar za potrošače već 12 godina održava ovo glasanje za najveću prevaru sa ambalažom, ali, navodi se, nikada pre nijedan proizvod nije pobedio sa toliko velikom razlikom.

Armin Valet iz Agencije za zaštitu potrošača u Hamburgu izjavio je da mnogi "suptilno" smanjenje količine Milka čokolade doživljavaju kao očiglednu obmanu, kao i da je rezultat glasanja jasna i nedvosmislena poruka.

Zbog toga je Agencija podnela tužbu protiv kompanije regionalnom sudu u Bremenu.

Hamburški centar za potrošače prošle godine je registrovao ukupno 77 novih slučajeva obmanjujućeg pakovanja, na kojima je skriveno povećanje cene u proseku iznosilo 28,4 odsto.

U glasanju je učestvovalo oko 35.000 ljudi, a među prvih pet, iza Milke, napšli su se mešavin za pečenje sa mrvljenim sirom Dr. Etker, Kolnov XXL čokoladno-zobeni musli, Džejkobs 3u1 Klasik štapići za kafu i Knorova Penne Pomodoro Mocarela, prenosi Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.