Utorak, 23.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Šta će nam ostati od jezika

Šta će nam ostati od jezika

Kaem ti, matori, skino se juče sa šljake i zapalio gajbi da odkuntam loma, tek izvalim na stanici da mi riknule sluške :’( a smara me, brate, kad ostanem bez zike u dži-es-pi-ju, pukne me neka depra i loš vajb kad se vozim bez mjuze :( Štani, reko, preživeću, seo u troli, smorio se ko puška, kad banuli neki klinci, kapiram kibnuli iz škole... Dva rtaća u maksicama i neke cice, zaboli tu do mene. Pose kontam, iz kake, brate, škole kad ni jedno ne nosi ni torbu ni svesku...

Gleam ih, torima, slušam, ne mogu brate da skapiram o čemu je čapri… To su akcije, to su neke munje, kontam da sam mator, brate, ništa ne razumem šta spikaju, vugla počela da me libo :?
Kae ova likuša jedna nije trebalo da pale sa časa, nešto iz fazona razredna će da ih nagazi – izgleda se neki batica izbahatio pa šibao hemičarku, izbila frkica u školi, nisam sve skontao... Nešto u fazonu da je i ona zabola njega, cimali se oko dnevnika. Tek, maloj nije dobar trip što su furnuli. Al ajde, kaže, hendlovaće situaciju... To je, bratori, što sam na jedno uvo pohvatao, kaem ti, pola tog slenga ne razumem, kao da su iz nekog kićbloa sa Novog Begea.

Cimala me posle Majči na mob, smorila se, sprema diplomski na književnosti, treba u septembru da krene na praksu za profanku u nekoj gimnaziji. Šibnula mi SMS, kaže „Bani d0 m3ne gajbi mat0ri, i pazari neko ć3pi, daću ti kintu kad d0đeš. M0ram mal0 da iskuliram i p0pij3m n3št0, c30 dan giljam star0sl0v3nski”. Tako da sam lapo večri problejao kod nje, i mogu ti reći da joj stvarno loš spid – zamisi da celo leto visiš u sobi zatrpan knjigama i rečnicima. :(((

U neko doba javio se Kum, izakcijao žurku na vodi pa kao da uletimo i istalimo se za keš... Spucao se na neke koktele, tu je s cicom i njenim ortakinjama pa se valjda džekirao malo preko crte. A zna da mi ide na ganglije kad glumi ludilo i brzilo pred ekipom, a posle mi kuka kao nema repa za more i nove tike. Ništa, izakcijali se do splava nekako, al je bila zabod žurka pa nismo dugo zablejali... Tezgario neki bend, brate, mnogo su im bedak zvuci. Kum ostao, pose mi pričao da su upali murjaci – kao preglasna zika :(

Nisam stigao, btw, da ti pišem ranije, a ne znam ni da li čekiraš „Fejsbuk”. Mene je inboks zezao jedno vreme kad se ulogujem, tako da, ako ti nisam odgovorio, znaj da te ne kuliram namerno. Šibnuću ti riplaj kad mi forvarduju zaostale mejlove. Pravo da ti kaem, najlakše mi ovako preko „Fejsa”. Đasvi mi se fora što su ga apdejtovali na srpski, pa mogu da kuckam na ćirilici ko čovek :) Kad se setim onih klinaca iz trole, brate, opako se istripujem šta će nam ostati od jezika... Srećom, kod nas na poslu šljakaju opasni lektori, pa sam nabrijao da vodim računa o izražavanju...

Poz. matori, i pošalji curi ružu @-->--
Luki <3

Komentari56
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.