Банане расту у Горобиљу
У општини Пожега траје избор за најлепше уређено сеоско двориште, а међу кандидатима је и уређено домаћинство породице Николић из Горобиља. Супружници Милеса и Добривоје, са синовима, снахама и унуцима, годинама с посебном пажњом уређују свој животни простор, сав у цвећу и зеленилу. Имају нешто јединствено: већ три деценије узгајају и банане (на слици су њени дуги листови). Није у Горобиљу жарка клима, али уз посебну пажњу и заштиту, кад је лето дуго и топло, с краја септембра роди понека. Врло малог и танког плода, но ипак је банана.
Подели ову вест
Коментари0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


