Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Пера и Мика као Мујо и Хасо

У великој држави Југославији годинама се препричавао виц: Живела два Словенца – Мујо и Хасо. Мујо је нешто копао, за њим ишао Хасо и затрпавао тек ископано. Упозоравали их људи да то што раде нема логике, на шта је Мујо одговарао да има много логике, него нема Суље да у међувремену поставља каблове.

Слично, ако не и исто, догађа се ових дана у Београду. Главни играчи су, као у поменутом вицу, овдашњи Пера, Мика и вероватно неки одсутни Ђока. Посреди су збивања у Улици Косте Војиновића. Та недуга саобраћајница деценијама је измицала очима надлежних за крпљење рупа, било какву оправку, а камоли асфалтирање. А онда, с почетка јесени, дошли су неки камиони са именима фирми из разних градова Србије и почели асфалтирање улице. Посао су обавили тако што су са леве и десне стране у ширини једног метра прострли врелу асфалтну масу, поравнали је са нетакнутом средином и – отишли.

Боље и то него ништа – коментарисали су житељи оближњих зграда, захвални што се ипак неко и њих сетио. Али, не лези ђаволе...

После двадесетак дана, Улица Косте Војиновића осванула је блокирана. Дошли су радници са машинама –  ровокопачима, багерима и почели да копају целом дужином управо преко тек асфалтиране површине. У ширини једног метра. Објашњење извођача послова било је да управо раде на постављању цеви за топловод или гасовод – свеједно. После петнаестак дана и положених цеви људи су затрпали ископано, бетонирали и отишли. Ових дана улица је ослобођена паркираних возила, а станарима је речено да стижу машине за асфалтирање. Тако је и било и – ту је крај приче о неком нашем Пери, Мики и Ђоки. Ко је копао, ко затрпавао, а ко се није појавио да поставља цеви може да остане тајна за исти виц са другим именима.

Остаје такође за будућа времена нејасно како је могућно да у 21. веку у истом граду службе и надлежни задужени за комунални ред и бољи живот грађана не знају где, ко и како ради. У улици која је дужине не више од стотинак метара. Када је својевремено, пре непуне две године  "Политика" писала о истој појави, редакцији је стигао веома оштар протест из градске владе да је такво писање нетачно, цинично и пре свега злонамерно, јер се сваког четвртка надлежни састају у Скупштини града, планирају радове управо због тога да не би долазило до непотребног разбацивања новца који је на крају крајева сакупљен од тих истих пореских обвезника.

Да ли ће комуналци и после овог писања рећи да је текст неистинит, или злонамеран?

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.