Пера и Мика као Мујо и Хасо
У великој држави Југославији годинама се препричавао виц: Живела два Словенца – Мујо и Хасо. Мујо је нешто копао, за њим ишао Хасо и затрпавао тек ископано. Упозоравали их људи да то што раде нема логике, на шта је Мујо одговарао да има много логике, него нема Суље да у међувремену поставља каблове.
Слично, ако не и исто, догађа се ових дана у Београду. Главни играчи су, као у поменутом вицу, овдашњи Пера, Мика и вероватно неки одсутни Ђока. Посреди су збивања у Улици Косте Војиновића. Та недуга саобраћајница деценијама је измицала очима надлежних за крпљење рупа, било какву оправку, а камоли асфалтирање. А онда, с почетка јесени, дошли су неки камиони са именима фирми из разних градова Србије и почели асфалтирање улице. Посао су обавили тако што су са леве и десне стране у ширини једног метра прострли врелу асфалтну масу, поравнали је са нетакнутом средином и – отишли.
Боље и то него ништа – коментарисали су житељи оближњих зграда, захвални што се ипак неко и њих сетио. Али, не лези ђаволе...
После двадесетак дана, Улица Косте Војиновића осванула је блокирана. Дошли су радници са машинама – ровокопачима, багерима и почели да копају целом дужином управо преко тек асфалтиране површине. У ширини једног метра. Објашњење извођача послова било је да управо раде на постављању цеви за топловод или гасовод – свеједно. После петнаестак дана и положених цеви људи су затрпали ископано, бетонирали и отишли. Ових дана улица је ослобођена паркираних возила, а станарима је речено да стижу машине за асфалтирање. Тако је и било и – ту је крај приче о неком нашем Пери, Мики и Ђоки. Ко је копао, ко затрпавао, а ко се није појавио да поставља цеви може да остане тајна за исти виц са другим именима.
Остаје такође за будућа времена нејасно како је могућно да у 21. веку у истом граду службе и надлежни задужени за комунални ред и бољи живот грађана не знају где, ко и како ради. У улици која је дужине не више од стотинак метара. Када је својевремено, пре непуне две године "Политика" писала о истој појави, редакцији је стигао веома оштар протест из градске владе да је такво писање нетачно, цинично и пре свега злонамерно, јер се сваког четвртка надлежни састају у Скупштини града, планирају радове управо због тога да не би долазило до непотребног разбацивања новца који је на крају крајева сакупљен од тих истих пореских обвезника.
Да ли ће комуналци и после овог писања рећи да је текст неистинит, или злонамеран?
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


