Сусрет студената ЕТФ-а после шест деценија
Припадамо првој генерацији Титових пионира. Пошли смо у школу 1946. године. У недељу, 28. октобра 2018. окупило се нас педесетак на Електротехничком факултету у Београду, да обележимо 60 година од уписа на факултет. Тада је нас 300 уписаних поздравио декан проф. Драгиша Ивановић. Запамтили смо када је на крају рекао: „Потрудите се да свакога дана прочитате бар један лист неке лепе књиге.” Овогодишњем скупу присуствовао је наш асистент за предмет математика, Добрило Тошић, старији од нас седам година. Стално нам је на вежбама понављао: „Ко ради полако, ради брзо.” Посебно нас је обрадовао када је обраћајући нам се поменуо тетка Мицу (Савић), која је радила у деканату, сваког од нас знала по имену и много нам помагала. Затим нам се обратио наш исписник, професор Милић Стојић, који је нагласио колики је углед стекао наш факултет, наводећи да смо „дали” највише академика и много допринели у оснивању електротехничких факултета у другим местима (Ниш, Нови Сад).
Тих година, преко пута факултета је била чувена кафана „Домовина”, у којој смо „оверавали” положене испите и одбрањене дипломске радове. На ћошку одмах према Рузвелтовој улици, био је ПКБ-ов киоск на којем смо у паузи куповали виршле са сенфом. Домовине одавно нема, ни кафане, ни Југославије, а ни многих од нас. Зато смо по завршетку скупа на ЕТФ-у отишли у оближњи „Орашац”, да „утврдимо” градиво.
Александар М. Миловановић,
Љиг
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


