Слика и прилика немоћи
Ни у реваншу, на свом стадиону, пред празним трибинама, Партизан није запретио кијевском Динаму у другом колу квалификација за Лигу шампиона. „Црно-бели” су изгубили с 3:0 (1:0) на утакмици, која је слика и прилика њихове немоћи у Европи. За поправак имаће прилику у квалификацијама за Лигу Европе против швајцарског Лугана.
У 15. минуту је Филиповић мајсторски пресекао напад Динама, а у противнападу је Калулу стигао надомак казненог простор одакле није видео Јурчевића на левој страни, него је шутирао, што је било безопасно.
Минут касније, Калулу је на 40 метара од свог гола стигао до лопте и послао је ка голману. Међутим, у путању ју јој ушао Овусу, она се одбила до Јармоленка, који је сам избио пред Јовановића и није пропустио прилику да искористи поклон – 1:0 за госте.
У 23. минуту је Јармоленко опробао шут с око 20 метара. Али, за Јовановића то није био тежак посао. А у 32. минуту Шапаренко је са 18 метара био непрецизан.
Тек у 47. минуту је Партизан запретио. Дашчук је погрешно испуцао лопту, поклонио ју је Гоху на левој страни, он ју је препустио Јурчевићу, уследио је центаршут, Салдања је надвисио свог чувара и главом шутирао са седам метара у даљи угао. Лопта се одбила од голманове леве стативе, затим се створила гужва, а Захидов шут је блокиран. Два минута касније поново је на центаршут с леве стране, овог пута је то учинио Гох, Салдања пуцао главом, али безопасно по противнички гол.
Тек што је Станојевић извршио троструку измену гости су добили пенал. Лопту је добио Ванат и с њом кренуо ка голу, Марковић га је пристигао и бацио му се у ноге. Нападач Динама је пао, а судија је показао на белу тачку. Најстрожу казну је извео баш Ванат и 2:0 за госте, мада је Јовановић прочитао у коју ће страну да пуца.
После грешке Биловара Партизан је дошао до лопте у 75. минуту у противничком казненом простору, Трифуновић ју је вратио Натху, а он пронашао Јурчевића, који се не само није снашао на десетак метара од гола, него се и повредио.
Најбољу шансу није искористио Волошин у 81. минуту. Из противнапада Динама по десној страни лопта је убачена пред гол, где је његов нападач потпуно сам испред мреже са три метра погодио пречку.
Одличном парадом Јовановић је спречио Пихаљонока да постигне трећи гол, али на томе се није завршило. У 88. минуту Динамо је повео с 3:0. Леви бек Дубинчак је правовремено утрчао на Партизанову половину, а кад је ушао у казнени простор упослио је на десној страни другог бека Каравајева, који је прецизно гађао по земљи. Голман домаћина није стигао да спречи најгоре.
Стадион: Партизана. Гледалаца: без публике. Судија: Барбу (Румунија). Стрелци: 0:1 Јармоленко (16), 0:2 Ванат (пенал, 63), 0:3 Каравајев (88). Жути картони: Филиповић и Марковић (Партизан).
ПАРТИЗАН: А. Јовановић 6, Лазаревић 6, Јурчевић 6 (од 75. Антић –), Филиповић 6 (од 80. Де Медина –), Марковић 6, Мујакић 7, Калулу 5 (од 61. Северина –), Овусу 5 , Салдања 7, Захид 6 (од 61. Натхо 6), Гох 5 (од 61. Трифуновић –). Тренер: Станојевић.
ДИНАМО: Бушчан –, Каравајев 7, Дубинчак 7, Бујалски 6 (од 64. Андријевски –), Попов 7, Дјачук 6 (од 50. Биловар 5), Јармоленко 6 (од 64. Кабајев –), Пихаљонок 7, Ванат 7 (од 75. Супрјаха –), Шапаренко 6 (од 64. Лонвајк –), Волошин 6. Тренер: Шовковски.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


