Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Uhapšen muškarac zbog zloupotrebe položaja

Uhapšen muškarac zbog zloupotrebe položaja
(Фото Н. Марјановић)

Odeljenje za borbu protiv korupcije UKP MUP-a Srbije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su D. K. (57), odgovorno lice PD „H2O Polo” DOO Kraljevo, zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

On se sumnjiči da je tokom 2017. godine, od jednog privrednog društva iz Kovina nabavio robu u vrednosti od 1.206.662 dinara, a potom sačinio dve lažne račun-otpremnice u kojima je prikazao da je deo navedene robe u vrednosti od 1.081.440 dinara prodao preduzeću iz Beograda.

D. K. je, kako se sumnja, navedenu robu prodao na crno i na taj način protivpravno prisvojio 1.081.440 dinara, oštetivši privredno društvo iz Kovina za isti iznos.

Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu, prenosi Tanjug.

  

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.