Ponedeljak, 13.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Gašić: Biće jako lepih materijala sa Skaja u narednom periodu

Gašić: Biće jako lepih materijala sa Skaja u narednom periodu
(FOTO TANJUG/SAVA RADOVANOVIĆ)

Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić govorio je danas u Skupštini Srbije i o slučaju Jovanjica.

Gašić je za slučaj „Jovanjica” rekao da je to gazdinstvo krenulo sa uzgojem organske hrane i da je to gazdinstvo tri puta tražilo zahtev od MUP-a da se izvrši kontrola vrednosti marihuane, jer su tražili od Ministarstva poljoprivrede dozvolu za uzgoj medicinske marihuane, i da za to postoje dokazi.

„Pitali ste me da li je Predrag Koluvija donator BIA. Preko Gradske uprave su donirali 261.000 dinara za nameštaj za ispostavu BIA Stari Grad. Ako me pitate da li je to normalno u BIA, mogu da vam donesem jednu knjigu u kojoj ćete da vidite koliko je Saša Vukadinović (bivši šef BIA) puta dobio i od koga sve dobio donaciju za BIA”, rekao je Gašić.

On je naveo da je bilo mnogo tekstova u kojima se tvrdilo da je Jovanjica kupio BIA brod, da je Jovanjica dao ogromne pare i niko nije rekao izvinite, nije tačno”.

„I ta donacija je došla preko njegovog prijatelja tada koji je uhapšen zajedno sa njim. Ali vam po hiljaditi put ponavljam, nemojte instituciju da vezujete uz pojedinca”, rekao je Gašić.

Ministar je naveo da je oduvek bilo nelegalnog oružja na ulicama celog sveta, ne samo Srbije, i da će uvek biti „prljavih znački” koje pokušavaju da na dodatni način dođu do dodatnog prihoda.

„Naravno da radimo na suzbijanju takvih pojava. Jako brzo mi nađemo ko je kada slikao u JIS (Jedinstvenom informativnom sistemu), kome je poslao, zašto je poslao”, rekao je Gašić.

Gašić je, između ostalog, naveo da će „u narednom periodu doći jako puno lepih materijala sa Skaja o povezanosti nekih kriminalaca, nekih policajaca, nekih novinarskih i političkih krugova”.

Ministar je ponovio da brat predsednika Srbije Andrej Vučić nikada nije imao telefonsku vezu sa Predragom Koluvijom, ali da je, kako je rekao, tada bilo zgodno da se napravi afera, prenosi Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.