Дневник Владете Јеротића
У Амфитеатру Народне библиотеке Србије вчерас у 19 часова биће представљен „Дневник” Владете Јеротића у издању задужбине Владета Јеротић. Учествују: проф. др Жарко Требјешанин, проф. др Горан Максимовић, др Нина Аксић и проф. др Ирена Арсић. Академик Владета Јеротић је, на подстицај свог оца, прве дневничке белешке почео да води у четрнаестој години, па тако рани Дневник прати његово дечаштво и прве године младићства, а датиран је од 1938. до 1945. године. У „Дневнику” је реч о процесу сазревања једног од најзначајнијих српских интелектуалаца на прелазу векова и једног од наших најзначајнијих мислилаца и учитеља који је опште добро, и у својим младим годинама, поставио себи као животни циљ.
Рукопис Дневника академик Јеротић је самостално приредио за штампу с намером да се постхумно објави, а одломке „Дневника” можете ексклузивно читати суботом у „Политици”..
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


